Ebrulandım

1 comment

    Son Konya ziyaretim oldukça sitresli ve bereketli geçti.Bütünleme sınavı için oradaydım ve bu dersi geçmeliydim ki geçen dönemden kalan sevgili Makro İktisat dersini tek ders sınavında vererek mezun olabileyim.İşte böyle bir hal içreyken sanatsaatim bloğunun sahibi olan  arkadaşımızı (ki kendisi aynı zamanda sınıf arkadaşımızdı da) ziyaret ettik.Kendisi bloguna üye olanlara yaptığı ebrulardan vermeyi vaad etmişti.Anında üye olduk haliyle.Facebooktan takip ediyorduk yaptığı ebruları.Hediye ile gittik ebrumuzu almaya ama ebrularla döndük evimize.Sağolsun Murat Bey bir sürü ebru getirmişti bize ve hepsi birbirinden güzeldi.Fotoğraflarını en kısa zamanda paylaşacağım uygun bir ortam bulup fotoğrafladığımda yani tatil bitip evime döndüğümde.Şimdilik buradan aldığım fotoğrafı yayınlıyorum.İşte bu güzellik artık benim yakında da evimin duvarlarını süsleyecek şanslı mıyım neyim?Mutluyum ama buna eminim düşündüm de şanslıyım da ayrıca böyle sanatçı arkadaşlarım olduğu için de.
   Eski günleri yaad ettik seneler sonra.Zamanın ne çabuk geçtiği ile igili modası hiç geçmeyen muhabbeti bile yaptık.Arkasından da geçtik ebru muhabbetine.Ben sadece dinleyici olarak kaldım çünkü ebru ile olan alakam sadece seyirci olamak.Onlar tekniklerden yaptıkları işlerden bahsederken bense hayran hayran onları dinledim.Sanat temelli muhabbeti hep sevmişimdir zira.Maalesef benim okulda halletmem gereken işlerim olduğu için muhabeetimizi kısa kesmek zorunda kaldık.Günün sonunda ise elimde bir sürü ebru ve iyi geçen bir sınavın mutluluğu ile döndüm köyüme.

1 yorum :

  1. .. Hz. Mevlâna bir sözünde " su nakış tutmaz diyen beri gelsin ... demiştir. Gönülden süzülüp geliyorsa şayet su o nakışları tutacaktır elbet...!

    YanıtlaSil